Konya Şeffaf Diş Teli Tedavisi & Fiyatları 2021

Konya Şeffaf Diş Teli Tedavisi & Fiyatları 2021

Konya Şeffaf Diş Teli Tedavisi

Konya şeffaf diş teli tedavisi isteyen hastalarımız bu sayfada şeffaf diş teli ile ilgili tüm bilgileri bulabilecektir. Braketsiz tedavi yöntemi olan şeffaf plak (şeffaf aparey) tedavisi, yetişkin hastalar için braketlere alternatif olarak kullanılan hareketli ortodontik tedavi yöntemidir. Gün geçtikçe daha fazla ortodonti uzmanı, dişlerdeki çarpaşıklık, sıkışıklık, seyreklik ve konumlanma bozukluklarını tedavi etmek amacıyla bu yönteme başvurmaktadır. Şeffaf apareylerde metal teller ve braketler kullanılmaz. Hasta bu plakları isterse yemek yemeden, dişlerini fırçalamadan ya da diş ipi kullanmadan önce kolayca çıkarıp takabilir.

Şeffaf diş teli tedavilerimizde son teknoloji Invisalign cihazlarını kullanıyoruz.

Konya invisalign Diş Teli
Konya invisalign Diş Teli

Konya Şeffaf Diş Teli Nasıldır?

Konya şeffaf diş teli nasıl olduğunu öğrenmek isteyen pek çok hastamız bulunmaktadır. Şeffaf plak tedavisi; şeffaf diş teli sistemleri içerisinde dişlerde en az belli olanı ve en konforlusudur. Bu yüzden halk arasında “telsiz ortodontik tedavi” olarak bilinir. Hastaların çoğu ortodonti hekimlerine geldiğinde şeffaf aparey takılacağını düşünerek gelir.

Fakat bu yöntem her hasta için uygun olmayabilir. Şeffaf plaklar ileri seviyedeki ortodontik bozukluklarda kullanılamayabilir. Örneğin; bir hastada hem şeffaf plak (aparey) tedavisi hem de sabit ortodontik tedavi ile kombine bir şekilde tedavi planlaması yapılabilir. Hekiminizin muayenesi sonucunda en sağlıklı bilgiyi alabilirsiniz.

Ayrıca konya diş teli hakkında da bilgi almak için tıklayabilirsiniz.

Randevu Al

Şeffaf Diş Teli Hakkında Daha Fazla

Çok hassas ve temiz kullanılması gereken tellerdir. İnce yapıdadırlar. Diş telinin görüntüsünden rahatsız olan hastalar sıklıkla tercih eder. Çok dikkatli kullanılması gerektiğinden çocuk hastalar için pek uygun değildir. Braketleri şeffaftır ve porselenden yapılmıştır. Bu porselen ya da şeffaf braketler özel yapıştırıcı ile dişe yapıştırılır. Porselen braket ile ortodontik tedavi gören hasta, eğer ağız hijyenine önem vermezse tedavi süresini uzatır. Hastalar tedavi süreleri içinde sık sık diş hekimleri ile irtibatta olmalı ve önerilerine uymalıdırlar.

Şeffaf plaklar bir tele bağlı olmasa da diş teli ile aynı işlevi görürler. Bu yüzden diş telleri arasında değerlendirilebilirler. Günümüzde herkesin en çok tercih ettiği tedavi şeffaf plaklardır. Çünkü dışarıdan belli olmazlar. Çene, damak ve diş ölçülerinize göre özel olarak oluşturulan şeffaf plaklar dişlerinize takılır. Günde doktorunuzun belirttiği süre boyunca dişlerinizde kalması gerekir. Düzenli kullanım sonrası dişlerinizdeki olumlu düzelmeyi fark edebilirsiniz. Sık sık temizlemeniz gerekmektedir. Yemek yerken çıkartabilirsiniz. On beş günde bir plaklarınız yeni ölçülerinize göre değiştirilir.