Konya Sedasyon ile (Uyutarak Diş Tedavisi) Yapan Doktor / Hekim

Konya Sedasyon (Uyutarak Diş Tedavisi)

Toplumumuzda her kesimden insanda diş doktoru korkusu ya da halk diliyle dişçi koltuğu korkusu bulunmaktadır. Bu korku yüzünden kişiler tedaviden kaçmakta ve dişleri ile ilgili olası rahatsızlıklara yakalanmaktadırlar. Bu süre zarfında ya tedavi uzun sürüyor ya da sonuç diş kaybına kadar gidiyor. Bu durumu en aza indirmek ve sağlıklı bir diş muayenesi geçirmek için sedasyon yani uyutarak diş tedavisi uygulaması devreye girmektedir. Sedasyon, anestezi uzmanlarının hastaya ilaç vermesi ile genel anesteziden farklı olarak, hastanın yarı uyur halidir. Bu tedavinin donanımlı bir klinikte yapılması gerekmektedir.

Konya Sedasyon ile (Uyutarak Diş Tedavisi) Yapan Doktor / Hekim
Konya Sedasyon ile (Uyutarak Diş Tedavisi) Yapan Doktor / Hekim

Sedasyon ile tedavi nasıl yapılmaktadır?

Tedavi olacak hastanın aç karnına kliniğe gelmesi gerekmektedir. Hastaya verilecek olan anestezinin yoğunluğu ve şeklinin uygun olduğuna yapılan muayeneden sonra karar vermekteyiz. Doz uygulaması hastanın kilosuna göre yapılmaktadır. Tedavi sürecinde uyku halinde olan hastanın tedavisi tamamlandıktan sonra ilaç kesilerek hastanın uyanması sağlanmakta ve kısa süre zarfında hasta kendine gelmeye başlamaktadır. İşlem uygulanan hasta, yapılan işlemler sırasında ağrı hissetmez, psikolojik olarak etkilenmeyen hastanın tedavisi aynı seans içerisinde bitmektedir. Acı ve korku duymayan hastalar daha sonraki tedavilerinde rahat ederler. Sedasyon sırasında hasta solunuma normal şekilde devam etmektedir. Kliniğimizde işlem sırasında uzman ile birlikte çalıştığımız süre içinde hastanın solunumu ve kalp ritim hızı uyutarak diş tedavisi sırasında sürekli kontrol altında tutulmaktadır. Gerekli kontroller ile önlemler alındığında sedasyon yani uyutarak diş tedavisi işleminden korkulmamaktadır.

İşlem süresi boyunca hasta hekim ile iş birliği içerisinde olur. Operasyon sonrasında ilaçların etkisi ile tedavinin aşamalarını, ağrıyı, hoşlanmadığı sesleri hatırlamadığı için psikolojik bir travma yaşamamaktadır. Hatta diş doktoru korkusu zamanla hastada yok olacaktır. Bu işlem hem çocuk hastalarda hem de yetişkin hastalarda son derece güvenlidir. Uzman Hekimlerimiz ile rahat ve güvenli kliniğimizde ağız ve diş sağlığınız için hizmet vermekteyiz, konu hakkında daha detaylı bilgi almak için iletişim kanallarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Randevu Al

Sedasyon Hakkında Daha Fazla

Konya’da bulunan kliniğimize başvuran korkulu, endişeli hastalarımızda, dört yaşından küçük çocuk hastalarımızda, zihinsel engelli hastalarımızda ve özellikle diş hekimi koltuğunda uzun süren işlemlerde bu tedavi yöntemini kullanmaktayız.