Konya Protez Diş & Fiyatları 2021 - Protez Diş Türleri

Konya Protez Diş & Fiyatları 2021 - Protez Diş Türleri
Konya Protez Diş & Fiyatları 2021 - Protez Diş Türleri

Konya Protez Diş

Konya protez diş birden fazla diş kaybından sonra mevcut yaşam standartlarında ve görünümde olumsuzluklar yaşanmaması için hastalara önerilmektedir. Diş kaybı hem konuşma bozukluğu hem de ağız sağlığı açısından önemli bir husustur. Protez eksik olan dişler yerine yeni dişlerin yapımını sizleri yeni bir görünüme kavuşturmayı kapsamaktadır. Rahat kullanım baz alınarak kişiye özel olarak üretilmektedir. Protez diş uzmanı tarafından tasarlanmaktadır. Aynı zamanda ağızdan alınan ölçüler ile laboratuvar tarafından özel olarak yapılmaktadır. Kaybedilen dişler yerine yeni protez dişler yapılmaz ise zamanla ağız yapısında sarkmalar meydana gelmektedir. Bu da kişiyi olduğundan yaşlı göstermektedir. Hem görünüm hem de yeme-içme açısından protez, diş kaybından sonra gerekliliktir.

Konya Protez Diş & Fiyatları 2021 - Protez Diş Türleri

Konya Protez Diş - Diş Protezi ve Çeşitleri Nelerdir?

Konya protez diş çeşitleri diş kaybına ve tercihlerine göre de farklılık göstermektedir. Protezler; tam diş protezi, bölümlü diş protezi ve geçici (İmmediat) diş protezi vb. Olarak çeşitlendirilebilir.

  • Tam Diş Protezi: Geleneksel bir yöntem olup dişlerin tamamı çekildikten sonra protez diş uzmanı tarafından yapılan bir protezdir.  Tam diş protezleri çekimden sonra ağız ve damaktaki dokuların iyileşmesiyle protezin kullanımı ve denemeleri yapılmaktadır. Oluşabilecek ağrılar için gerekli destek ilaçlar verilmektedir. Sürecin iyileştirilmesi ve memnuniyete önem verilmektedir.
  • Bölümlü Diş Protezi: Bu protez çeşidinde diş kaybının az olması sebebiyle metal bir tabaka eşliğinde protez yerleştirilir. Kronlar yerleştirilerek diş gerekli yere sabitlenir. Köprüler yardımıyla bölümlü protezler istek dahilinde takılıp çıkartılabilmektedir.
  • Geçici (İmmediat) Diş Protezi: Geçici diş protezleri, implant işlemlerinde çekilen dişler neticesinde oluşan boşlukları gidermek ve estetik bir görünüm için kullanılır. Geçici protezin yardımıyla ağızdaki doku iyileşmesi desteklenir. Çekilen diş sayısının bir önemi yoktur. Bireylerin hayatlarına protez yapımı sürecinde rahatlıkla devam edebilmesi açısından büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Gerekli tüm detaylar hakkında bilgiyi protez diş uzmanı aracılığıyla alabilirsiniz.

Randevu Al

Protez Diş Hakkında Daha Fazla

Protezler ana dişten farklıdır, elbette kendi dişleriniz gibi olmaz ama sizlere hayatınızın geri kalanı için büyük bir kolaylık sağlar. Protezler kişiye özel ve uzman kişiler tarafından yapılmaktadır. Kullanım açısından zamanla alışabilecek ve diş yapıştırıcılar ile kafanızda beliren soru işaretleri de ortadan kalkacaktır.  Protezlerin fiyat politikaları ise seçilen malzeme, tedavi ve protez türüne göre farklılık göstermektedir.