Konya Çocuk Diş Hekimi | Pedodonti

Konya Çocuk Diş Hekimi | Pedodonti
Konya Çocuk Diş Hekimi | Pedodonti

Konya Çocuk Diş Hekimi

Kişiler çocuk yaştan itibaren ağız ve diş sağlığını korumaya özen göstermeli ve karşı karşıya kalabileceği tüm olası sorunları en aza indirmek adına çeşitli önlemler almalıdır. Bebeklik ve çocukluk döneminden itibaren kazandırılması gereken ağız ve diş sağlığı bakımı, çocuklara ilk olarak aileleri tarafından kazandırılması gereken ve son derece önemli bir olgudur. Bebeklerin dişlerinin çıkmasından itibaren kazandırılacak olan ağız bakım kültürü, çocukların yaşları ilerledikçe yaşayabilecekleri olumsuzlukların en aza inmesini ya da ortadan kalkmasını sağlayacaktır. Konya Çocuk Diş Hekimi, hizmet vermekte oldukları kliniğimizde çocukların güvenlerini kazanmakta ve ailelerinden sonra bilinçli ağız bakım kültürünü kazanmalarını sağlamaktadır.

Konya Pedodonti Diş Hekimliği

Konya Çocuk Diş Doktoru olarak Pedodonti diş hekimliği alanında hizmet veren uzmanlarımız, sıfır ve on üç yaşları arasındaki çocukların kalıcı ve süt dişlerinin doğru bir gelişim göstermesi ya da sağlığını koruması amacı ile gençlik dönemine kadar ağız bakım hizmeti vermektedir. Çocukluk çağını tamamlayan ve gençlik dönemine giriş yapacak olan tüm hastaların ağız sağlığını korumak amacı ile düzenli kontrol sağlayan uzmanlarımızın en önemli amacı çocukların psikolojisini düşünmek ve doktor fobilerini yenerek en doğru yaklaşımı sergilemektir. 

Konya Pedodonti - Çocuk Diş Hekimi / Doktoru
Konya Pedodonti - Çocuk Diş Hekimi / Doktoru

Konya Çocuk Diş Tedavisi Yapılırken Acı Olur Mu?

Konya Çocuk Diş Hekimi, çocukların en az acı ile merkezden ayrılmasını sağlamak için kişilerin ihtiyaç duyduğu en kolay işlemlerden başlayarak, zor olanlara doğru ilerleme göstermektedir. Çocuk diş doktorlarımız, sıfır ve on üç yaş grubundaki tüm bireylere kalıcı dişlerin kanal tedavisi, kırık dişler, diş sabitleme, süt dişlerinin kanal tedavisi ve diş dolguları alanında hizmet vermektedir.

Randevu Al

Çocuk Diş Tedavileri Hakkında Daha Fazla

Konya Çocuk Diş Hekimi olarak kliniğimizde hizmet veren uzmanlarımız, bebeklerin dişleri çıkmaya başladığı andan itibaren diş fırçası kullanması gerektiğini ve tüm dişlerin çıkma süresi tamamladıktan sonra yani ortama üç yaşında diş hekimi ile tanışması gerektiğini tavsiye etmektedir. Bebeklik döneminde yapılacak olan diş hekimi kontrolü, herhangi bir uygulama gerektirmeyecek ve bir tanışma şeklinde ilerleyecektir. Erken dönemlerde yapılacak olan bu ufak muayeneler, çocuklarda diş doktoru korkusu gelişmesini önleyecek ve erken müdahaleler sayesinde daha sağlıklı dişlere sahip olmalarını sağlayacaktır.