Konya Invisalign Diş Teli Tedavisi & Fiyatları

Konya invisalign Diş Teli
Konya invisalign Diş Teli

Konya invisalign diş teli

Çapraşık olan dişlerin, kişiye en özel şekilde düzeltilmesi işlemine konya invisalign tedavisi denir. Yüksek teknoloji ışığında kişiye özel üretilmiş olan şeffaf plaklar, çapraz haldeki dişlerin düzeltilmesini sağlar. Konya invisalign diş teli, görünmez şeffaf plaklardan hazırlanmış olduğundan dolayı kişinin sosyal hayatını olumsuz şekilde etkilemez.

Günlük hayatını sorunsuz bir şekilde sürdürmek, estetik kaygıyı bozmak istemeyenler için önerilen bir tedavi yoludur. Ortodonti çalışmalarının en popüler işlemlerinden biri olurken, dişlerinde tel görünümü istemeyenlerin tercih sebebi oluyor.

Konya Invisalign Diş Teli Kimlere Yapılır?

Diş yapısı çapraz, ayrık, estetik görüntüyü yok edecek şekilde olabilir. Bu durum kişiyi psikolojik açıdan da olumsuz şekilde etkilemeye neden olacaktır. Bu yüzden diş bozuklukları olan kişiler için invisalign işlemi uygulanır.

Ordotonti uzmanları tarafından seyrek, çapraz olan dişlerin konumlandırma işlemleri yapılır. En son teknolojiden destek alınarak, hastaya özel tasarlanan plaklar dişlere uygulanır. İnvisialing tedavisinin bu denli tercih edilmesinin sebeplerinden biri, dişleri düzeltirken belli olmamasıdır.

Neden İnvisalign Diş Teli Tedavisi Seçilmelidir?

Ortodonti uygulamalarında karşımıza çıkan invisalign tedavisinin, uygulanacak kişiye avantaj sağladığı görülüyor. Dişlerindeki çapraşıklık ve konumlandırmaları düzeltmek isteyenler, invisalling yaptırarak şu avantajlardan yararlanmaya başlar;

  • Kullanışlıdır
  • Metal olmamasından dolayı ağız içi tahribat oluşumuna neden olmaz
  • Konuşma sırasında sıkıntı yaşamazsınız
  • Estetik görüntüye engel olmaz. Daha estetik görünmesini sağlar
  • Diş teli uygulandığı belli olmaz
  • Dişlerinizi kolayca fırçalayabilirsiniz
  • Yeme- içme konusunda problem çıkarmaz

Küçük ya da büyük çaplı diş bozukluklarına sahip olan kişiler için uygun bir tedavi olarak karşımıza çıkar. Yapısı şeffaf şekilde ayarlanmış olduğundan dolayı dışarıdan bakıldığı zaman kolay kolay anlaşılmayacaktır. Kullanıcıya standart diş teline oranla daha fazla konforlu kullanım sağlar.

>>> Konya Diş Teli Tedavisi için tıklayınız.

Randevu Al

Invisalign Hakkında Daha Fazla

Şeffaf diş teli uygulamasına başvuracak olanlar, işlem sonrasında herhangi bir şey uygulanıp uygulanmadığını merak eder. Ortodontik tedavilerin tamamlanmasından sonra ise koruyucu uygulamalara başvurulma durumu söz konusu olabilir. En sık başvurulan koruyucu uygulama çalışmalarının retainer olduğunu söyleyebiliriz.

İnvisalign diş teli fiyatları, standart diş tellerine oranla daha pahalı olabiliyor. Fakat net bir fiyat verebilmek mümkün değildir. Ortodontik tedavi alacağınız yere bağlı olarak fiyatlarında bir değişiklik oluşabilir.