Konya İmplant Fiyatları 2022 - İmplant Tedavisi

Konya İmplant Fiyatları 2022 - İmplant Tedavisi
Konya İmplant Fiyatları 2022 - İmplant Tedavisi

Konya İmplant Tedavisi

Konya implant son günlerde insanlar tarafından soruşturulmaktadır. Ağız ve diş sağlığı çoğu zaman dış etkenler tarafından tehdit edilir ve bu diş kaybına kadar gidebilir. Dişler doğuştan eksik olabileceği gibi sonradan çekilme, kırılma gibi durumlar da sık görülmektedir. Böyle bir durumda estetik açıdan güzel gözükmesi ve eksik olan dişin konuşmada, yemek yemede sorun olmaması gibi talepler neticesinde çeşitli yöntemler geliştirilmiştir. Bunlardan en eski olanı takma diştir. Takma diş tercih etmeyenler ise implant tedavisini tercih etmektedirler. İmplant tedavisi hastaya %98 oranında olumlu sonuçlar sağlayan bir tedavi türüdür. Çoğu hastanın tercih ettiği ve memnun kaldığı konya implant bazı aşamalardan oluşur.

Konya İmplant - İmplant Ne Demektir?

Dental implantlar; tedavi edilemeyen çürük, kırılma ve travma gibi nedenlerle kaybedilen dişlerin estetik ve fonksiyonunun tekrar sağlanması amacıyla, çene kemiğine yerleştirilen, böylece diş kökünü taklit eden titanyum vidalardır. Dental implantlar, titanyum bileşimleri sayesinde vücudumuz ile biyolojik olarak uyum sağlarlar. Diş kökünü taklit etmeleri nedeniyle geleneksel kuron, köprü ve total protezlere (takıp çıkarılabilen protezler) kıyasla daha sağlıklı, daha konforlu ve daha başarılı sonuçlar verebilirler.

Konya İmplant Fiyatları 2022 - İmplant Tedavisi
Konya İmplant Fiyatları 2022 - İmplant Tedavisi

Konya İmplant - İmplant Tedavisinin Faydaları Nelerdir?

— İmplantlar sadece eksik dişlerimizin olduğu bölgeye uygulanır. Bu nedenle ağzımızdaki diğer dişlerimizde herhangi bir işleme gerek kalmaz.

— Geleneksel köprü ve total protezlere göre daha uzun ömürlü olup daha sağlıklı ve daha konforlu sonuç verirler.

— Diş kayıplarının olduğu bölgelerde fonksiyona katılamayan kemik dokusu diğer bölgelere göre daha hızlı erimektedir. Dental implantlar yerleştirildikleri bölgede kemiği aktive ederek kemik erimesini azaltır ve yavaşlatır.

Konya İmplant - Kimler İmplant Yaptırabilir?

Hastaların dental tedavilerini (kanal tedavisi, diş çekimi vb.) yaptırabilecek kadar sağlıklı olması durumunda implant tedavisini yaptırmalarında sakınca yoktur. Fakat genel sağlık durumu çok iyi olmayan hastalarda uzman hekimlerce tetkikler yapılmalı ve hastanın sağlık durumunu takip eden tıp hekimlerinden özel onaylar alınmalıdır. Özellikle kontrol altında olmayan diyabet (şeker hastalığı), yüksek risk grubuna giren kalp hastaları (son 1 yıl içinde kalp krizi veya kalp ile ilgili bir ameliyat geçiren hastalar), hamile hastalar ve titanyum alerjisi olan (nadir görülür) hastalara implant yapılamamaktadır.

Kontrol edilebilen diyabeti olan hastalar, kalp hastaları, çeşitli nedenlerle kan sulandırıcı ilaç kullanan hastalar ise tıp doktorlarından yazılı onay ve görüş alınması halinde implant yaptırabilir.

Durumunuzun konya implant tedavisine uygun olup olmadığına doğru karar verilebilmesi için mutlaka cerrahi konuda uzman hekimlerin muayenesi gerekmektedir.

Randevu Al

Konya İmplant Hakkında Daha Fazla

Tedavi süreci, detaylı ağız içi ve radyolojik muayene (panoramik röntgen ve 3D volumetrik tomografi) neticesinde uygun kemik bölgelerine implantların yerleştirilmesi ile başlamaktadır. Bu işlem lokal anestezi altında yapılır. Operasyondan yaklaşık 7 gün sonra hasta dikişlerinin alınması ve kontrol için tekrar görülür. Bu kontrol seansında iyileşme yeterli görülürse hastaya geçici bir protez hazırlanır. Bu geçici protezler, hastanın 3 ay boyunca kullanması için tasarlanan daha basit protezlerdir. İdeal olarak çene kemiğine yerleştirilen implantların kemikle biyolojik olarak bağlanabilmesi için yaklaşık 3 aylık bir bekleme sürecine ihtiyaç vardır. Bu süreç, kullanılan implant markasına, implantın yerleştirildiği kemik bölgesine, kemik tozu uygulanmasına ve kişinin sağlık durumuna göre 2 ay ile 6 ay arasında değişkenlik gösterebilir. Hastanın kemik kalitesinin çok iyi olduğu durumlarda operasyonun hemen sonrasında protezler yapılabilmektedir. Bekleme süreci tamamlanan implantlar radyolojik olarak da kontrol edildikten sonra protetik aşamaya geçilir. Protetik aşama, hastalara göre planlanmış protezlerin yapıldığı aşama olup 2-3 haftalık zaman alabilir. Hastanın durumuna ve planlanan tedaviye göre 1-2 günde dahi tamamlanan protezler de mevcuttur.

— “Yoğun bir iş tempom var, dişsiz kalmamam gerekiyor” diyen hastalar için implant operasyonlarından sonra hastalara dişsiz kalmamaları adına geçici protezler hazırlanabilir. Bu protezler, implant ile bağlanmadan sadece dişeti ve komşu dişlerden destek alan basit protezlerdir. Bu protezler ile hasta 3 aylık bekleme sürecini geçirebilir.

— Zaman kısıtı olan ve 3 aylık süreyi bekleyemeyecek durumda olan hastalarda implantla aynı seansta protez işlemleri yapılabilir. İmplant tedavisinde ideal olan çene kemiği ile implantların biyolojik olarak bağlanmasının beklenmesidir. Ama bazı hastalarda estetik nedenlerden dolayı dişsiz kalmanın mümkün olmaması halinde hastaya olası riskler anlatılarak aynı seansta implant üstü protezler takılabilir. Hastaya operasyondan hemen sonra geçici dişleri takılır ve hasta rutin hayatına geri döner. Yaklaşık 2-3 haftalık sürecin sonunda ise daimi dişleri hazırlanır. Yine de bu uygulama için kemik kalitesinin ve implantın kemik içindeki stabilizasyonunun çok iyi olması gerekmektedir. Aksi halde çiğneme yükleri karşısında implant fazla dayanıklı olamayabilir ve kemik ile bağlantı kuramadan kaybedilebilir.

İmplant operasyonları lokal anestezi altında yapılmaktadır. Bu nedenle işlemlerde hastalar kesinlikle acı veya ağrı hissetmezler. Kemik yoğunluğunun iyi olduğu hastalarda bir implant 10-15 dakikada yapılabilmektedir. Kemik oluşturma işlemleri gereken hastalarda ise operasyon süresi uzayabilir. Fakat kemik oluşturma işlemlerinde de hasta asla acı hissetmemektedir. Operasyondan sonraki birkaç gün ise hafif bir ödem ve ağrı olabilmektedir.

Yapılan araştırmalara göre dental implantlar 30 yılı aşkın süredir ağızda başarıyla kalabilmektedir, ayrıca kullanılan markalara göre ömür boyu garanti verilebilir. Fakat implantların ağızda uzun yıllar kalabilmesi için hastanın ağız hijyenine çok dikkat etmesi gerekir. İmplant hastalarının senede bir rutin kontrol yaptırması önerilir. 

Diş İmplantı tedavisi, ağzınızda eksik olan diş ya da dişlerin yerine konumlandırılan, normal dişten işlev olarak bir farkı olmayan ”vidalı diş” olarak tabir edilen dişlerdir. Tedavi sürecinde diğer dişlere ve diş etine zarar vermez. Tedavi bitince konuşma, yemek yeme gibi faaliyetler daha rahat yapılır. Her tedavinin olduğu gibi implantın da aşamaları ve öncesinde yapılması gerekenler vardır.

 1. Öncesinde hastanın dişlerinin panoramik röntgeni çekilir.
 2. Daha sonra tedavi planı çıkarılır.
 3. Çıkarılan tedavi planına göre tedavi sonunda dişlerin nasıl gözükeceği hastaya bilgisayar üzerindeki çizimlerle gösterilir.
 4. Diş ve diş eti ölçümleri yapılır.
 5. Ortak karara varıldıktan sonra ağız temizliği yapılır.
 6. Diş eti kesilerek kemiğe delik açılır.
 7. İmplant vidası kemiğe yerleştirilir.
 8. Sonrasında üç ay gibi bir süre implantın çene kemikleriyle bütünleşmesi beklenir.
 9. Bekleme süresi sona erdiğinde implantların üzerine kaplamalar takılır.

Bazı hastaların dişleri normalden biraz daha sorunlu olabilir. Bu gibi durumlarda diş implantı fiyatları hastadan hastaya ve dişten dişe değişebilir. Fakat bazı hastalıklara ve alışkanlıklara sahip hastalara implant tedavisi yapılmaz. Bunun nedeni hastalıklarından ya da alışkanlıklarından dolayı tedavinin bir işe yaramayacak olmasıdır. Ayrıca bu hastalarda implantların bakteriye maruz kalması, dokuların kolay temizlenmemesinden ötürü enfeksiyon kapma, aşırı ağrı olması gibi durumlar muhtemeldir. Onların implant tedavisi yerine takma diş ya da daha alternatif bir yönteme başvurmaları gerekmektedir. İmplant tedavisi olmaması gereken hastalar:

 • Şeker hastalığı olanlar
 • Kalp hastalığı olanlar
 • Tansiyon hastalığı olanlar
 • Hemofili hastalığı olanlar şeklinde sıralanabilir.