Konya Diş Muayenesi Fiyatları 2021 - Oral Diagnoz

Konya Diş Muayenesi Fiyatları 2021 - Oral Diagnoz
Konya Diş Muayenesi Fiyatları 2021 - Oral Diagnoz

Konya Diş Muayenesi

Konya diş muayenesi yaptırmak isteyen kişilerin, merak ettiği konulardan biri ise Oral Diagnozdur. Oral diagnoz kısaca diş muayenesi demektir. Vücudumuzdaki her bir organın sağlığının önemli olması gibi ağız ve diş sağlığımız da bedenimiz için önemli bir yer tutar. Çoğu hastalığın ağız yoluyla bulaşma ihtimali yüksek olduğundan her zaman ağız ve diş sağlığımıza dikkat etmeliyiz. Bazı haberdar olmadığımız hastalıklarımız belirtilerini ağzımızda gösteriyor olabilirler. Bu yüzden her zaman ağız ve diş sağlığımıza özen göstermeliyiz. Alanında uzman diş hekimlerine belirli aralıklarla muayene olmalıyız. İşte oral diagnoz da tam olarak burada karşımıza çıkıyor. Bir diş hekimine gittiğinizde yapılan ilk detaylı muayenenin adı oral diagnozdur. Oldukça önemli ve tedavi sürecinin geri kalan planlamasını belirleyecek bir adımdır.

Konya Diş Muayenesi - Oral Diagnoz

Ayrıca çok kapsamlı bir muayene olduğundan sorunlarınız tam olarak açığa çıkacak ve gerektiği takdirde diğer diş hekimlerine ya da diğer diş hastalığı ile ilgili bölümlere hatta eğer gerekiyorsa başka tıbbi bölümlere yönlendirilmenize yardımcı olacaktır. Sorunun tam olarak anlaşıldığı aşama oral diagnozdur. Çünkü çok detaylı bir muayeneden geçersiniz. Bu sayede tam olarak sizin ihtiyacınız olan tedavinin planı oluşturulur. Tanı konur ve daha sonrasında ilgili birime yönlendirilirsiniz. Ayrıca ağız ve diş sağlığı hastalığınızdan başka bir rahatsızlığınız varsa bunun belirtisi de ilk muayenede teşhis edilebilir ve bununla ilgili hastanelerde yer alan diğer kliniklere de yönlendirilebilirsiniz.

Konya Diş Muayenesi Fiyatları 2021 - Oral Diagnoz

Oral Diagnoz'da Gerçekleşen Adımlar

Hastalar bir diş kliniğine gittiği zaman şikayetleri ne olursa olsun ilk olarak Oral Diagnoz ve Radyoloji kliniğine uğramaları gerekmektedir. Burada detaylı bir ilk muayeneden geçerler. Bunun sonucunda yapmaları gerekenleri öğrenip ilgili birimlere yönlendirilirler. Bu ilk muayenede gerçekleşen bazı adımlar vardır. Bu adımlar şunlardır :

  1. İlk olarak diş hekiminiz tarafından ağız içiniz ve dişleriniz detaylı bir şekilde muayene edilir.
  2. Çeneniz, damaklarınız, dudaklarınız, yanak içleriniz ve diliniz detaylı bir şekilde incelenir.
  3. Daha sonra panoramik röntgeniniz çekilir.
  4. Diş köklerinizin durumu, gömülü dişleriniz, çıkmayan ya da üst üste çıkan dişleriniz, çürükleriniz ve çene kemik yapınız gözlemlenir.
  5. Diş hekiminiz röntgeninizi detaylı bir şekilde inceler.
  6. Gerektiği durumda tekrar ağız içinizi ve dişlerinizi muayene edebilir.
  7. Size özel tedavi planı oluşturulur.
  8. İlaç kullanmanız gerekiyorsa yazılır.
  9. Tekrar gitmeniz gerekiyorsa belirtilir.
  10. İlgili bölüm ya da bölümlere yönlendirilirsiniz.

Randevu Al

Diş Muayenesi Hakkında Daha Fazla

İlk muayene tedavinin seyri için çok önemlidir. Çünkü diş hekiminiz buna göre bir tedavi planı oluşturacaktır. Yanlış tedavi ya da yanlış bir işlem görmemeniz için mutlaka ilk muayene aşamasından geçmelisiniz. İlk ağız içi muayenenizde eğer bilmediğiniz bir rahatsızlığınız varsa bu doktorunuz tarafından fark edilebilir ve sizi ilgili birimlere yönlendirerek bazı hastalıklarınızda erken teşhis almanızı sağlayabilir. Aynı şekilde ilk muayenede sizden istenen panoramik röntgeniniz ağzınızın içindeki tüm sorunları ortaya sermekle birlikte dil ve damak dokunuzdaki sorunları da belli etmek için çok önemlidir. İlk muayene aynı zamanda tedavinize hız kazandırır. Yani sizde olduğunu düşündüğünüz bir hastalık yüzünden yanlış bir birime başvurmanızı ve boşuna sıra işgal etmenizi önler. Aynı şekilde sizin için de başka bölümlerde gereksiz vakit kaybetmenizi önlemiş olur.

Oral Diagnoz asla geçilmemesi gereken bir adımdır. Çünkü kendinize uygun tedavi bu yolla belli olur. Aynı zamanda hasta sisteminde bir düzen oluşur. Bu sayede hem varsa bir hastalığınızın belirtisini görebilirsiniz. Ayrıca doğru bir tedavi alabilmeniz için de ilk muayeneyi olmanız gerekmektedir. Çok kapsamlı olduğu için de ihtiyacınız olan tüm tedavi yöntemleri ve ilaçlar belli olacaktır. İhtiyacınız olmayan yanlış bir tedavi görmemeniz için sorunun tam olarak ne olduğu bilinmelidir ve bu amaçla ilk muayene mutlaka yapılmalıdır.