Konya Zirkonyum Diş Kaplama ve Fiyatları

Konya Diş Kaplama Fiyatları 2021 - Zirkonyum Diş Kaplama
Konya Diş Kaplama Fiyatları 2021 - Zirkonyum Diş Kaplama

Konya Zirkonyum Diş Kaplama

Metal desteksiz kapma gurubunda bulunan Zirkonyum diş kapma, diş sağlığı ve estetiği adına önemli bir yere sahiptir. Diğer metal kaplamalara göre daha estetik bir görünüme sahip olan bu kaplama; renk geçirgenliğine sahip, sıcağa ve sert gıdalara karşı dayanıklıdır. Bu kaplama dişe uygulandığında özel fırınlarda işlenerek hastanın ağız ve diş yapısına uygun hale getirilmektedir. Diş estetiği adına önemli bir tedavi olan zirkonyum diş kaplama, hastanın diş dokusuna birebir uyum sağlamakta ve doğal bir görünüm kazandırmaktadır. Konya Diş Kaplama Fiyatları ise uygulanacak tedavi yöntemlerine göre farklılık göstermektedir.

Konya Diş Kaplama Fiyatları 2021 - Zirkonyum Diş Kaplama

Konya Diş Kaplama İşlemi Nasıl Yapılır?

Diş kaplama şekilleri farklı maddelerden yapılmaktadır. Zirkonyum diş kaplama da önemli diş kaplama ürünlerinden biridir. Bu kaplamanın hastaya uygulama aşaması ise genel olarak aşağıdaki gibidir;

  • Hastaya kaplama uygulanmadan önce dişteki hasarın tespiti için ilk muayene yapılır.
  • Muayeneden sonra lokal anestezi uygulanır.
  • Daha sonra dişin inceltilme işlemi gerçekleştirilir. Uygun diş araç ve gereçleriyle diş uçları ve çevresi inceltilir. Bu işlemin yapılmasının nedeni ise; kaplamanın diş ve ağız yapısına büyük ve kaba gelmesini önlemektir.
  • Daha sonrasında ise ağız için temizlenerek dezenfekte edilmektedir. Bu işlemin ardından diş ölçüsü belirlenmektedir. Ayrıca doğal diş yapınız incelenerek ve hastanın da görüşü alınarak Zirkonyum diş kaplama rengi belirlenecektir.
  • Diş görünümü inceltme işlemi nedeniyle estetik görünmeyebilir. Bu nedenle geçici diş kullanabilirsiniz.
  • Yapılan muayene ve işlemlerden sonra 5-7 gün içerisinde zirkonyum diş hazır hale getirilmektedir. Hazır olan kaplama geçici olarak dişinize yapıştırılacaktır. Bu işlemin geçici yapılmasının nedeni ise herhangi bir sorunla karşılaştığınızda kolayca çıkarıp gerekli düzeltmelerin yapılmasıdır.
  • Geçici yapılan kaplama, hastanın ağzında 7-10 gün arasında değerlendirilecektir. Değerlendirmenin sonucuna göre gerekli müdahaleler yapılacaktır.
  • Zirkonyum kaplama muayeneleri ise uzman hekiminizle beraber altı ayda bir yapılacaktır.

Yukarıdaki hususlar göz önünde bulundurularak siz de istediğiniz ideal dişe ve gülüşlere kavuşabilirsiniz. Biz de uzman kadromuzla sizlere bu konuda yardımcı olabiliriz. Ayrıca Konya Diş Kaplama Fiyatları hakkında detaylı bilgi almak isterseniz iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

Randevu Al

Zirkonyum Diş Kaplama Hakkında Daha Fazla

Klasik diş kaplama yöntemlerinin yerini alan zirkonyum diş kaplama hem sağlamlığı hem de dişteki doğal görünümüyle ön plana çıkmaktadır. Bu Konya diş kaplama fiyatları ise uygulanacak tedavi yöntemlerine, kullanılan materyale ve daha birçok faktöre göre farklılık göstermektedir. Siz de konu hakkında detaylı bir bilgi almak ve randevu talebinde bulunmak için web sitemizde yer alan iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilir ve fiyat teklifi alabilirsiniz.