Konya Diş Eti Hastalıkları & Tedavisi - Periodontoloji

Konya Diş Eti Hastalıkları Tedavisi

Teknolojinin ilerlemesiyle tedavi amaçlı uygulamaların yanı sıra estetiği de hedef alan diş tanı ve tedavileri de konya diş eti hastalıkları nın konu alanını oluşturmaktadır. Konya Plastik Periodontal tedavi olarak uzman diş hekimlerimizle diş etleri ile ilgili hastalıkların teşhis ve tedavilerini gerçekleştirdiğimiz gibi gülüş estetiğini de göz önüne almaktayız. Diş eti hastalıkları zamanında müdahale edilmediğinde çok büyük problemlerin oluşmasına neden olmakta hatta diş kayıplarının yaşanması kaçınılmaz hale gelebilmektedir. Bu nedenle erken tanı çok büyük önem kazanmaktadır. Kanayan, çekilen ve araları açılan diş etlerinin zaman geçirilmeden plastik periodontal tedavi görmesi gerekmektedir. Bu sorunları yaşadığınızda hemen uzman hekimlerimize danışmanız daha büyük diş sorunlarını engelleyecektir.

Konya Diş Eti Hastalıkları & Tedavisi - Periodontoloji
Konya Diş Eti Hastalıkları & Tedavisi - Periodontoloji

Konya Diş Eti Tedavisi & Plastik Periodontal Tedavi Yöntemleri

Diş eti hastalıklarının nedenleri genetik olabildiği gibi çeşitli hastalıklar, yanlış ilaç kullanımı, yetersiz ve yanlış beslenme, ağız hijyenine gereken önem verilmemesi de diş sağlığınızı tehdit edebilmektedir. Zamanla ağızda oluşan tartar ve plaklar diş etinin çekilmesine, kanamasına ve hassasiyete yol açabilmektedir. Konya Plastik Periodontal tedavi hastalığın derecesine göre çeşitli tedavi yöntemleri uygulamaktadır. İlerlemiş vakalarda cerrahi müdahaleler de gerekli olabilmektedir. Bu işlemler;

  • Diş taşlarının, plak ve tartarların temizlenmesi,
  • Dişlerin kuron boyunun uzatılması
  • Erimiş olan diş kemiğine doku greftleri uygulamaları,
  • Diş etinin çekilmesine sebep olan iltihaplanmayı kontrol altına almak,
  • Cep oluşturan diş eti hastalığı için flep operasyonları,
  • Cerrahi yöntemlerden olan gingivektomi ve gingivoplasti uygulamaları

Tüm bu uygulamalar hastalığın derecesine göre konusunda uzmanlaşmış Diş hekimlerimiz tarafından başarıyla gerçekleştirilmektedir.

Konya Diş Eti Hastalıkları & Tedavisi - Periodontoloji

Konya Diş Eti Tedavisi Sağladığı Faydalar Nelerdir?

Tedavi edilmeyen diş eti hastalıkları kötü görünüme yol açtığı gibi diş kayıplarına neden olmaktadır. Konya Periodontoloji uyguladığı gelişmiş yöntemlerle bu sorunların kolayca bertaraf edilmesini sağlamaktadır. Erken tanı ve tedavi olası ağız sağlığı problemlerin yaşanmasını engellemekte, böylece bütçenizi de korumaktadır. Doğal dişlerinizin estetik ve sağlıklı yapı kazanmasına yardımcı olmaktadır. Dişlerdeki sağlıksız yapı nedeniyle oluşan çiğneme sorununun önüne geçerek sağlığınızı korumaktadır. Dişlerinizin daha dayanıklı olmasını sağlayarak olası diğer hastalıkların oluşmasını engellemektedir. Bu nedenle her türlü diş eti sorununuzla ilgili vakit geçirmeden konusunda uzman Diş Doktorlarımıza baş vurabilir ve uygun fiyatlarımızdan yararlanabilirsiniz.

Randevu Al

Periodontoloji Hakkında Daha Fazla

Diş taşlarının, plak ve tartarların temizlenmesi,

Dişlerin kuron boyunun uzatılması

Erimiş olan diş kemiğine doku greftleri uygulamaları,

Diş etinin çekilmesine sebep olan iltihaplanmayı kontrol altına almak,

Cep oluşturan diş eti hastalığı için flep operasyonları,

Cerrahi yöntemlerden olan gingivektomi ve gingivoplasti uygulamaları

Diş Hekimliğinin en önemli dallarından biri diş eti hastalıkları tanı ve tedavisini sağlayan periodontoloji bölümüdür. Oldukça yaygın olarak görülen diş eti iltihabı ( gingivitis ) tedavi edilmediği süreç boyunca sağlıklı dişlerinizi kaybetmenize neden olabilmektedir. Bu nedenle Konya Diş Eti Tedavisi & Hastalıkları uzmanı olarak görev alan konusunda tecrübeli ve bilgili diş hekimlerimiz diş eti hastalıklarının tedavisinde başarılı sonuçlara imza atmaktadırlar. Dişlerde oluşan taşlar, tartar ve bakteri plakları zaman içerisinde enfeksiyona neden olmakta ve ağız sağlığınızı tehdit etmektedir. Dişlerin etrafını sararak onları korumaya alan diş eti, diş kökleri ve kemikler ( alveol) ağız sağlığınız açısından hayati önem taşımaktadır. Bu nedenle diş etlerinde çekilmeler, kanamalar veya ödemler yaşandığında vakit kaybetmeden Diş Hekimlerimize başvurmanız dişlerinizi korumanız açısından aciliyet arz etmektedir.

Periodontoloji ; dişleri saran diş eti, diş kökleri ve alveol ile ilgili tüm hastalıkların teşhis ve tedavisinden sorumludur. Günlük diş temizliğine dikkat edilmesi diş eti hastalıklarının engellenmesine yardımcı olmaktadır. Bakteri plağı zaman içerisinde diş etinin iltihaplanmasına neden olmaktadır. Gingivitis adı verilen bu hastalık diş etlerinde kızarmalar, kanamalar ve çekilmeler gibi sorunlar yaratmaktadır. Erken tanı konulduğunda alınan önlemler diş kayıpları yaşanmasını engellemekte ve hastalığı sonlandırmaktadır. Fakat hastalık tedavi edilmezse, periodontitis adı verilen ve daha zor iyileşen bir hastalığa dönüşebilmektedir. Diş etlerinde oluşan cepler bakteri ve mikroplarla dolarak kemiklerin erimesine, hatta dişlerin düşmesine neden olabilmektedir. Eğer tedavi edilmezse bu bakteriler tüm vücuda yayılarak daha ağır sonuçlar doğurabilmektedir. İmplant uygulamalarında kemiklerin kuvvetlendirilmesi ile ilgili yapılan uygulamalar yine periodontolojinin konusudur.

Erken tanı konulan diş eti hastalıkları diş hijyenine önem verilmesi ile tedavi edilebilmektedir. Fakat hastalığın ilerlemiş evrelerinde Konya Diş eti tedavisi & hastalıkları uzmanı ilaç ve cerrahi tedavi uygulayabilmektedir. Bazen diş taşı temizliği sorunu gidermekte, bazen de daha ileri tedavilerin uygulanması gerekmektedir. Bu nedenle diş eti ile ilgili tüm sorunlarda Diş hekimimize baş vurmanız gerekmektedir. Müşteri memnuniyetini ilke olarak benimseyen tüm uzman hekimlerimiz tanı ve tedavide en uygun yöntemlerle size yardımcı olacaklardır.