Konya Diş Dolgusu Fiyatları 2024 - Kompozit Diş Dolgu

Konya Diş Dolgusu Fiyatları 2021 - Kompozit Diş Dolgu
Konya Diş Dolgusu Fiyatları 2021 - Kompozit Diş Dolgu

Konya Diş Dolgusu Porselen & Kompozit

Yıllar geçtikçe modern insanın dış görünüşüne verdiği önem artmıştır. Dişler de güzel bir gülümsemenin anahtarıdır. Dolayısıyla diş muayenesinde günden güne daha kalıcı ve doğal görünümler talep edilmeye başlanmıştır. Bu anlamda diş dolgusu operasyonlarında dişin doğal görünümünü bozmayacak renkler aranmıştır. Konya diş dolgusu, Kompozit dolgunun uygulandığı ilk dönemlerde dişin doğal rengini bozmamak adına estetiğin öncelik olarak alındığı görülmüş ancak bu kez de kaliteden ödün verilmiştir. Bu dönemde hastalar “kalıcı” ve “estetik” dolgu arasında bir seçim yapmak durumunda kalmışlardır. Ancak gelişen teknolojileri ile birlikte kompozit dolgularda kalite de artmış ve maksimuma yakın verim alınmaya başlanmıştır.

Konya porselen diş dolgusu veya kompozit diş dolgusu hakkında bilgi almak için iletişime geçin.

Konya Diş Dolgusu - Kompozit Diş Dolgusu Dezavantajları

Kompozit dolgu, genel olarak amalgam dolguya göre daha pahalıdır. Ayrıca kompozit dolgu daha iyi bir bakım gerektirmektedir. Aşırı çay, kahve ve sigara tüketiminde dolgularda renklenme görülebilmektedir. Bunu engellemek adına dişler sık sık fırçalanmalı ve düzenli aralıklarla temizletilmelidir.

Konya Diş Dolgusu Fiyatları 2021 - Kompozit Diş Dolgu

Kompozit Dolgu İşlemi Nasıl Gerçekleşir?

Tüm dolgu işlemlerinde olduğu gibi çürükler ve dolguya engel olabilecek yumuşak yapılar temizlenir. Ardından dişe uygun şekil verilir ve dolgu, tabakalar hâlinde yerleştirilir. Hasta, operasyonun yapıldığı gün gündelik hayatına dönebilmektedir ancak ilk 48 saat içerisinde dolguda leke bırakabilecek yiyecek ve içeceklerden kaçınılmalıdır.

Merkezimizde Konya kompozit diş dolgu alanında kendisini kanıtlamış hekimlerimiz, teknolojik donanımlarla güçlendirilmiş kliniklerinde operasyonlarını yürütmektedirler. Hasta memnuniyetinin birinci öncelik olarak kabul edildiği kurumumuzda tüm hijyenik önlemlerin alındığını gönül rahatlığıyla bildirir, daha sağlıklı gülüşler için sizleri de bekleriz.

Randevu Al

Diş Dolgusu Hakkında Daha Fazla

Kompozit diş dolgu, diğer dolgu işlemlerine göre biraz daha detaylı bir ön hazırlık gerektirmektedir. Buna rağmen tek seansta uygulanabilen bir işlemdir. İşlemin başında, dolgunun doğal bir görünüme sahip olması için hastanın diş rengi belirlenir.