Konya Diş Beyazlatma (Bleaching) Hizmeti & Fiyatları 2021

Konya Diş Beyazlatma (Bleaching) Hizmeti & Fiyatları 2021
Konya Diş Beyazlatma (Bleaching) Hizmeti & Fiyatları 2021

Konya Diş Beyazlatma (Bleaching)

Konya diş beyazlatma, dişlerinin renginden memnun olmayan kişilere önerilen estetik bir çözümdür. Çeşitli nedenlerle renk değiştirmiş dişleri beyazlatmak veya kişiye özel diş rengini birkaç ton açmak için kullanılan bir oksijenasyon yöntemidir.

Gün içinde daha sağlıklı, daha canlı ve daha beyaz dişler insanların psikolojik durumunu oldukça etkiler. Her birey rahatça gülümsemek, konuşmak ve yemek yemek için bembeyaz dişlerinin olmasını arzular. Sararmış dişler kişide ağzı kapalı şekilde dolaşmaya neden olan itici olumsuz bir durumdur. Bu nedenle diş beyazlatma çok sayıda talep alan bir işlemdir. Diş beyazlatmanın dışında sıklıkla yemek yerken dişlerin arasına kaçan küçük parçalar olabilir. Küçük gıda parçaları diş fırçalama ile giderilemez. Bunun içinde ara ara diş temizletme önerilir. Konya diş beyazlatma & temizletme sizler için uygun fiyatlarla bir arada ya da ayrı ayrı yapılan işlemlerdir.

 

Konya Diş Beyazlatma - Sağlıklı ve Beyaz Dişler

Diş hekimleri tarafından yapılan diş temizleme; dişin yüzeyinde oluşan tartar ve diş plaklarını temizlemeye yöneliktir. Diş temizletme işleminin yapılması; diş eti çekilmesi ve diş eti iltihapları gibi sorunların önüne geçer. İşlem oldukça kısa süren ve kolayca gerçekleşen bir işlemdir. Birkaç yılda bir diş temizletme yaptırmak kişilerin oluşabilecek diş kayıplarını önler. Diş temizletme yaptıran kişiler ilk anda dişlerinin arasında boşluk oluştuğunu düşünür. Fakat bunun nedeni tamamen tartar ve plak yoğunluğundan kurtulma yani temizlenmedir.

Konya diş beyazlatma & temizletme çoğu zaman birbirine karıştırılan işlemlerdir. İkisi de birbirinden farklıdır fakat diş beyazlatmadan önce mutlaka diş temizletme de yapılması tavsiye edilir. Diş beyazlatmada dişin yüzeyindeki minede bulunan organik ve inorganik maddeler beyazdan farklı renkte ise çeşitli ürünlerle beyazlatılır.

Konya Diş Beyazlatma (Bleaching) Hizmeti & Fiyatları 2021

Konya Diş Beyazlatma Çeşitleri

Çoğu insan dişlerindeki renk değişiminden şikayetçi olur. Renk değişiminin yani dişlerin sararmasının birçok farklı nedeni olabilir. Dişlerde renklenme iç renklenme ve dış renklenme olarak ikiye ayrılır. İç renklenme; diş fırçalamakla giderilmeyen yapısal diş bozukluklarının desteklediği renklenmedir. Dış renklenme ise günlük hayatta tüketilen yiyecek, içecek ve sigara gibi ürünlerden kaynaklanır. Diş beyazlatma işlemi iki türlü renklenmede de oldukça başarılıdır. Bu renklenme çeşitleri yalnızca diş beyazlatma operasyon çeşidini veya seans miktarını değiştirebilir.

Randevu Al

Diş Beyazlatma Hakkında Daha Fazla

Uyguladığımız diş beyazlatma yöntemleri Power Bleaching ve Home Bleaching olarak değişebiliyor. Power Bleaching, diş hekiminin ofisinde gerçekleştirdiği diş beyazlatma şeklidir. Konya diş beyazlatma olarak genellikle bu yöntemi kullanmaktayız. Beyazlatıcı ışık ile jel kullanılan bu yöntem genellikle ilk seanstan itibaren oldukça etkilidir. Kısa bir sürede dişin renk tonu 4-5 kat kadar açılır.

Ayrıca Power Bleaching oldukça güvenilir, diş hassasiyeti oluşturmayan başarılı bir işlemdir. Home Bleaching ise diş doktorunun hastanın ağzından aldığı bir ölçü yardımıyla kişiye özel plastik ağızlıklar hazırlanır. Bu ağızlıkların içine beyazlatıcı jeller eklenir. Genellikle kişiler bu ağızlıkları günde 5 saat kadar takar. Ortalama bir haftada istenen beyazlığa ulaşılır. Home Bleaching, diş doktoruna gelmeye zamanı olmayan ya da tedirginlik hisseden kişilerde daha çok uygulanır. Bu işlem kişinin evinde istediği saatte ağızlık takması ile yürütülür.