Konya Çene Estetiği & Botoksu & Ameliyatı - Çene Cerrahisi

Konya Çene Ameliyatı - Çene Cerrahisi

Ağız içerisindeki bazı diş, diş eti ve çene problemleri ilaçla, ortodontik tedavi yöntemleri ile düzelmeyebilir. Böyle bir durumda sorunun tamamen çözümü ve hastanın yaşam kalitesinin yükselmesi adına cerrahiye başvurması ya da yönlendirilmesi gerekmektedir. Çene ameliyatı ile hastalar ağız ve diş sağlığına kavuşabilirler. Çene cerrahisinin gerçekleştirdiği operasyonlardan bazıları şunlardır:

Konya Çene Estetiği & Botoksu & Ameliyatı - Çene Cerrahisi 2021
Konya Çene Estetiği & Botoksu & Ameliyatı - Çene Cerrahisi 2021

Konya Çene Cerrahisi Tedavi Türleri

Tümör Tedavisi

Ağız içinde oluşabilen iyi ya da kötü huylu tümörler çene cerrahisinin yapacağı operasyon ile alınır. Eğer tümörden dolayı ağız içinde oluşan bir tahribat mevcutsa uygun tedavi ya da uygun cerrahi yöntemle tekrar düzeltilir. Devamında hasta uygun tedaviye yönlendirilir.

Gömülü Diş Tedavisi

Genetik faktörler, çene darlığı gibi sebeplerle çıkması gereken yerde çıkmayan dişlere gömülü diş denir. Dişin konumuna, diğer dişlerle olan ilişkisine ve ortodontik tedaviye cevap verip vermemesine göre cerrahi bir operasyon ile çıkarılır.

Çene Kayması Tedavisi

Esneme, darbe alma, çene kası problemleri gibi nedenlerden dolayı çene kemiğinin kafatası kemiğinden ayrılması olayına çene kayması denir. Hastada katlanılamayacak bir ağrıya sebep olabilir. Bu sebeple cerrahi yöntemlerle kemikler birbirine oturtulur. Çene eski konumuna geri getirilir.

Konya Çene Cerrahisi - Çene Ameliyatı & Estetiği

Konya Çene Botoksu

Dişleri sıkmaktan sorumlu olan kasın ismi masseter kasıdır. Bu kas fazla çalıştığı zaman büyür ve boyun altında kendini belli eder. Ancak bununla da sınırlı kalmayarak dişlerin fazla sıkılması diş etlerine ve dişlerin kendisine ciddi zararlar verir. Çene botoksu ile masseter kasının küçültülmesi sağlanır. Böylece hem estetik açıdan hem diş sağlığı açısından bir tedavi gerçekleştirilmiş olur.

İmplant Tedavisi

İmplant ağızda eksik olan dişin yerine konumlanan ve diş kökü görevi gören vidalardır. Takma diş kullanmak istemeyenlerin tercih ettiği tedavi şeklidir. Üç ile altı ay arası bir iyileşme süreci vardır. Diğer dişlere, damağa ve diş etine zarar vermez. Çene kemikleri içerisine yerleştirilir. Tedaviden sonra normal diş ile aynı işlevi görür. Yemek yeme ve konuşma gibi eylemlerde kolaylık sağlar. İmplant tedavisi hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayın.

Randevu Al

Konya Çene Cerrahisi Hakkında Daha Fazla

Alınan herhangi bir darbe ile kırılan çene sonrası hasta konuşmakta ve çiğnemekte oldukça zorlanır. Böyle durumlarda tedavinin hızlı işleyişi çok önemlidir. Operasyonda kırık parçalar eski yerlerinde konumlandırılarak bir arada durabilmeleri için vida ya da protez gibi aletlere ihtiyaç duyulabilir. Ciddi ve vakit kaybedilmemesi gereken bir konudur.

Konya çene cerrahisinde aynı zamanda diş ve diş etlerine bağlı görsel problemler de ortadan kaldırılır.

Çene kemiğindeki düzensizlikler, çenenin ön kısmında fazla aşağıda ya da fazla yukarıda olma durumu, çenenin yüze göre orantısızlığı gibi durumlarda çene estetiği yöntemine başvurulur. Dişlerin yanlış büyümesinden ya da kalıtsal damak, diş problemlerinden meydana gelen orantısızlık düzeltilir.