Kategoriler
Blog Yazılarım

İmplant Fiyatları Neye Göre Belirlenmektedir?

Diş İmplant fiyatları o yılın kur artışına bağlı olarak tercih edilen implant markası ile belirlenmektedir. İmplant tedavisi fiyatı muayene bitiminden sonra hesaplanarak belli olur. Buradaki asıl fiyatı belirleyen faktörler, muayene yapacak hekimin tecrübesine , hastanın eksik diş sayısına ve implantın yapılacağı bölgeye göre belirlenmektedir. İmplant fiyatları içinde aynı durum söz konusudur.

İmplant tedavisinin ücretleri her sene Türk diş hekimleri birliği tarafından belirlenmektedir. Türkiye diş hekimi birliği tarafından sunulan implant tedavisi fiyatları o senenin taban fiyatı olarak kliniklere bildirilir. Burada asıl fiyat belirleyici faktör implant yaptıracağınız klinik ve diş hekiminin tecrübesidir.

Sema Koyuncu
Sema Koyuncu

İmplant Fiyatları Neye Göre Belirlenmektedir?

İmplant fiyatlarında şu maddeler göz önünde bulundurulur:

Tedaviyi uygulayacak hekimin tecrübesi.

Tedavi uygulanacak hastanın çene yapısı ve ağız durumu.

Yapılacak implant tedavisi adedi.

Tedaviyi yaptıracağınız kliniğin implant fiyatları.

Belirlenen Taban fiyat.

Ödeme Şekli.

Bu faktörler tedavi fiyatının belirleyici faktörleridir. Konya implant fiyatları hakkında bilgi almak istiyorsanız kliniğimizden randevu alarak implant fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

İmplant Tedavisi Nasıl Yapılır?

İmplant tedavisi genelde 4 farklı şekilde yapılır. Birinci yöntemde diş çekilir ardından boşluğa implant yerleştirilir. Hekim ve hasta için en rahat olan tedavi şeklidir. Dikiş gerektirmez ve cerrahi yöntemlere ihtiyaç duyulmaz ve hiç acı hissedilmez. İkinci yöntemde implant uygulanacak bölgeye lazer vasıtası ile bir oyuk yapılır. İmplant oluşturulan oyuğa yerleştirilir. Rahat ve tek seferde yapılan bir tedavi şeklidir ve kısa sürmektedir. Üçüncü yöntem ise mini implantlar için geçerlidir. Bu yöntemde mukozanın üzerine direk implant yerleştirilir.  Ameliyat yapılarak hastanın çene ya da kafatası kemiğine bir boşluk açılır. İmplant u boşluğa yerleştirilir ve dikiş atılır. Dikişler 1 hafta sonra alınır. Bu yöntemde kişiden kişiye göre uygulama öncesi birtakım işlemler yapılabilir. İmplant diş kökü yerini aldıktan sonra üzerine takam diş hemen yerleştirilmez. Kişinin yaşına ya da tercih edilen yönteme göre çoğu zaman 3 ya da 6 ay boyunca implantın çene ya da kafatası kemiğine oturması için beklenebilir. İmplantın üzerine takılacak protez diş bu aşamadan sonra takılır. İmplant tedavisinde başarı oranı genellikle yüksek seviyededir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.