Kategoriler
Blog Yazılarım

Diş Teli Tedavisi Yapılırken veya Daha Sonra Ağrı Yapar mı?

Düzenli olmayan çapraşık veya benzer şekilde bozuklukların olduğu dişlerde düzeltme işlemi yapmak için kullanılan aparatlara diş teli denmektedir. Tedavide temel olarak kullanılan dişe yapıştırılan kare şekilli yapıştırıcılar ve bu yapıştırıcılara takılan teller tedavinin temel yapıtaşlarıdır. Teller yapıştırıcılara hafif şekilde kuvvet uygular ve zamanla dişlerde belirli bir düzen oluşmasını sağlar. Dişlerde meydana gelen bozuklukların şekline ve seviyesine göre farklı malzemeler kullanılmaktadır. Eğer Konya diş teli tedavisi ile ilgili arama yapıyorsanız alanında uzman hekimlerden oluşan kliniğimize başvurabilirsiniz. Kliniğimizde alanında uzman hekimler tarafından hizmet verilmektedir. Diş teli tedavisinde fiyatların duruma göre değişmesi ile beraber kliniğimizden randevu alarak uygun şekilde diş teli tedavisi yaptırabilirsiniz.

Diş Teli Tedavisi Ağrı Yapar mı
Diş Teli Tedavisi Ağrı Yapar mı

Diş Teli Tedavisi Yapılırken veya Daha Sonra Ağrı Yapar mı?

Ağız ve diş alanında yapılan tedaviler arasından en acısız ve ağrısız olanı diş teli tedavisidir. Tel takılırken herhangi bir acı hissedilmez çünkü dişin üzerine yapıştırma işlemi ile teller sabitlenir. Diş üzerinde herhangi bir delik açılmaz braketler yapıştırılır ve diş teli demirleri braketlerdeki uygun yerlere yerleştirilerek sabitlenir. Tel taktırmak için diş çektirmek gereklimdir benzeri sorular genellikle sorulmaktadır. Bu sorunun cevabı duruma göre değişiklik gösterebilir. Çünkü diş çekme işlemi bazı durumlarda gerekebilir ancak bazı durumlarda da gerekmez. Eğer ağzı ve diş sağlığı konusunda düzenli muayene yaptırıyorsanız sizin yüksek ihtimalle diş çektirmeniz gerekmeyecektir. Ancak diş sağlığınızı aksatıyorsanız yani dişlerinizde çürük vara tel tedavisi öncesi çürüklere müdahale edilmesi gerekebilir. Çürük dişler çekilebilir veya çürük dişlere temizleme işlemi gerçekleştirilebilir. süt dişleri dökülmemiş, gerekenden daha fazla diş olan bazı hastalarda diş telini takmak için diş çekme işlemi yapmak gerekebilir. Ancak bunlar genelde pek karşılaşılmayan durumlardır. Ama bu gibi durumlarda ağız sağlığı için müdahale edilmesi gerekmektedir. Bu gibi işlemler asla hastaya acı hissettirmez. Diş teliz tedavisi herhangi bir doktor ile yapılamaz.

Bu işlemin ortondonti uzmanı diş doktorları tarafından yapılması gerekmektedir. Diş teli tedavisinde alanında uzman hekimlerin bulunduğu kliniğimize başvuru yaparak acısız ve zahmetsiz şekilde diş teli takma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.   

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.