Kategoriler
Blog Yazılarım

Çene cerrahisi ve tedavileri hakkında bilgiler

Çenede eklem rahatsızlıkları adıyla bilinen Temporomandibular eklem hastalıkları, çene ekleminde veya çiğneme kaslarında yaşanmakta olan fonksiyon bozukluğu olarak bilinir.  Çene cerrahisi kliniğimizde bu hizmet sizlere uzman ekibimiz tarafından sunulmaktadır.

Bazı çene cerrahi işlemi gerektiren durumlar şu şekildedir: Sürekli olarak diş sıkmak ya da gıcırdatmak, Duruş bozuklukları, Diş hastalıkları, Çenede oluşan kapanış bozuklukları, Travmalar, Besinleri sürekli taraflı çiğnemek, Tırnak yeme, Çok sıcak ya da çok soğuğa maruz kalmak, Büyük lokma ısırıp çeneyi zorlanma, Sakız çiğneme, Sürekli olarak ağızdan soluk alıp verme,

Çene cerrahisi ve tedavileri hakkında bilgiler

Çene eklemi hastalıklarının belirtileri genel olarak kendini gösterecek şekildedir. Bunlar: Ağız açmada zorluk, yemek çiğneme esnasında ağrı, kulak ve yanaklarda ağrı, kulakta çınlama, boyun ağrısı, eklem ses, çene kitlenmesi ve çenedeki gerginlik hissidir.

Çene Cerrahisi

Çene ameliyatı ile yakından ilgilenen çene cerrahi bölümü belirli uzmanlık gerektiren bir alan olarak bilinir. Çene cerrahi merkezimizde çene cerrahi bölümünde çene ekleminin, dişlerin, ağızda bulunan tüm yumuşak dokuların ve de çene ile ilgili sorunları tedavi etmekteyiz. Çene cerrahide yapılacak tüm cerrahi işlemler, işlemlerin çeşidine ve hastanın durumuna göre genel ya da lokal anestezi ile yapmaktayız. Çene ile ilgili bazı problemler bazı zamanlar ağır travmalar sonucunda olabilmektedir. Örnek olarak bir trafik kazası sonucu çene yerinden kayabilir ve de çene estetiği işlemi gerekebilmektedir. Çene cerrahi kliniğimizde bu işlem uygulanarak siz değerli hastalarımızın ihtiyacı olan tedaviyi almaları sağlanmaktadır.

Konya’da büyük bir özenle sunduğumuz çene cerrahisi hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için hemen bizimle iletişime geçin! Siz değerli müşterilerimize en kaliteli hizmeti ideal fiyatlarla sağlayan Konya çene cerrahisi firmamıza ulaşıp daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.